Ginekologia estetyczna

Rewitalizacja pochwy po porodzie

Zazwyczaj po porodach kobiety odczuwają rozluźnienie pochwy powodujący dyskomfort podczas współżycia seksualnego. W celu zmniejszenia tych dolegliwości umożliwiam przeprowadzenie zabiegu obkurczenia ścian pochwy przy pomocy lasera Mona Lisa Touch – uważanego za najbardziej skuteczny laser przeznaczony do tego typu zabiegów. Wykorzystanie lasera pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie.

Po około miesiącu odczuwa się efekty zabiegu pochwa wraca do kondycji sprzed porodu. Zabieg trwa 10-15 minut i bezpośrednio po nim pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Jest to metoda bezbolesna i nie wymaga znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji. Do zabiegu kwalifikują się wszystkie pacjentki pod warunkiem posiadania aktualnego (1 rok) badania cytologicznego o prawidłowym wyniku. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki (stopnia rozciągnięcia tkanek). Najczęściej wystarcza jeden zabieg, lecz istnieje możliwość przeprowadzenia kolejnego po okresie 2-4 tygodni.

Leczenie nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu dotyczy wielu kobiet niezależnie od wieku. Wynika między innymi z wrażliwości kobiecych narządów na zmiany hormonalne (ciąża, poród, menopauza). Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć wysiłkowe nietrzymanie moczu. W zależności od potrzeb zabieg można powtórzyć po miesiącu. Dzięki tej metodzie kobiety odzyskują komfort zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym.

Zabieg przy pomocy lasera Mona Lisa Touch trwa do 15 minut, jest bezbolesny, nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia i hospitalizacji.

Do zabiegu pacjentka jest kwalifikowana po uprzednim badaniu ginekologicznym i konsultacji wraz z aktualnym (1 rok) badaniem cytologicznym. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścianek, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej.

Zmniejszenie blizn poporodowych (poród naturalny lub cięcie cesarskie)

Niejednokrotnie porody pozostawiają blizny w okolicy krocza i podbrzusza. Powoduje to dolegliwości bólowe, które często wymagają ponownej interwencji chirurgicznej. Laserowa terapia blizn powoduje zmniejszenie napięcia skóry i przywrócenie jej naturalnej elastyczności.

Zabiegi są przeprowadzane po uprzedniej konsultacji medycznej i zazwyczaj powtarza się je co 2-4 tygodnie, a ich ilość zależy od indywidualnego przypadku – zazwyczaj jest to od 4 do 7 wizyt. Są to zabiegi bezbolesne, nieinwazyjne i są skuteczniejsze od dermabrazji i peelingu.

Laserowe wybielanie sromu laserem Mona Lisa Touch

Przebarwienia warg sromowych i odbytu powstają najczęściej po przebytych porodach, w związku z zaburzeniami hormonalnymi (menopauza). Ciemne przebarwienia często są traktowane jako wstydliwa przypadłość, prowadząca do poważnych blokad psychicznych.

Wybielanie laserowe to bardzo skuteczna metoda przywracająca tkankom prawidłową elastyczność, skutkując odmłodzeniem okolic sromu i odbytu. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i daje natychmiastowe efekty.

Labioplastyka (labioredukcja)

Zabieg ten polega na na laserowym lub chirurgicznym częściowym wycięciu przerośniętych warg sromowych mniejszych. Wskazaniem do zabiegu są dolegliwości związane z przerostem warg sromowych –  nawracające infekcje, a także urazy okolic intymnych przy uprawianiu sportu.

Najczęściej operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym z późniejszą dwugodzinną obserwacją. Właściwy efekt kosmetyczny uzyskuje się po kilku tygodniach od zabiegu. Korekcja warg sromowych mniejszych może być wykonywana u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przed zabiegiem, podczas wizyty konsultacyjnej zostanie indywidualnie dobrany zakres zabiegu jak i jego rodzaj.

Laserowe usuwanie kłykcin, brodawek

Często spotykaną chorobą powodującą zmiany na narządach płciowych jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Objawia się grudkowatymi naroślami (brodawkami) na wargach sromowych i pochwie oraz okolicy odbytu. Najlepszą metodą leczenia tych zmian jest laseroterapia – zabieg polega na bezkrwawym, laserowym usunięciu zmian w znieczuleniu miejscowym. Jest to prosta, bezpieczna i w pełni efektywna metoda leczenia nie pozostawiająca blizn. Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych.